Týden knihoven 2017 - Obecní knihovna Bělov
Týden knihoven 2017

Týden knihoven 2017

Čteme s mámou, čteme s tátou, čteme s knihovnou je mottem 21. ročníku kampaně na podporu čtenářství a propagace služeb knihoven. Do celostátní akce, kterou vyhlásil Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR, se zapojí ve dnech 2. – 8. října 2017 veřejné knihovny v celém Česku.

Jak vyplývá už ze samotného motta Týdne knihoven, letošní pozornost je soustředěna na práci knihoven s předškolními dětmi a jejich rodinami. Čtení nám pomáhá nejen v seberozvoji, ale také v rozvoji naší slovní zásoby a je jednou z nejoblíbenějších volnočasových aktivit. V knihovně si můžete vybrat nejen hezkou knížku, ale také se mnoho nového naučit nebo se zúčastnit semináře. Aktivity a pořady, které knihovny pro své malé návštěvníky chystají, jsou velmi pestré.

Ani letos nebude chybět soutěž o Knihovnu roku 2017, která je udělena k ohodnocení dlouhodobých zásluh o rozvoj knihovnictví v obcích nebo mimořádného přínosu k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb. Cenu uděluje ministr kultury České republiky. Rovněž se bude konat již osmý ročník soutěže o nejlepší Městskou knihovnu roku 2017, jejímž cílem je ocenit nejlepší české knihovny, a tím je motivovat k rozšíření a zkvalitnění veřejných knihovnických a informačních služeb.

Týden knihoven je mimořádnou příležitostí, jak upozornit na úlohu a přínos knihoven pro rozvoj kultury, osvěty a podporu celoživotního vzdělávání.

Váš komentář

* Váš email, nebude zveřejněn

Náhodné příspěvky

Zavřeno
3. září 2014

Přání k vánocům
21. prosince 2014

Tisíc knih
18. května 2015

Oznámení
25. října 2015

Foto: čtení při...
7. března 2015

Indie: den po dni
6. března 2016