Týden knihoven 2017 - Obecní knihovna Bělov
Týden knihoven 2017

Týden knihoven 2017

Čteme s mámou, čteme s tátou, čteme s knihovnou je mottem 21. ročníku kampaně na podporu čtenářství a propagace služeb knihoven. Do celostátní akce, kterou vyhlásil Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR, se zapojí ve dnech 2. – 8. října 2017 veřejné knihovny v celém Česku.

Jak vyplývá už ze samotného motta Týdne knihoven, letošní pozornost je soustředěna na práci knihoven s předškolními dětmi a jejich rodinami. Čtení nám pomáhá nejen v seberozvoji, ale také v rozvoji naší slovní zásoby a je jednou z nejoblíbenějších volnočasových aktivit. V knihovně si můžete vybrat nejen hezkou knížku, ale také se mnoho nového naučit nebo se zúčastnit semináře. Aktivity a pořady, které knihovny pro své malé návštěvníky chystají, jsou velmi pestré.

Ani letos nebude chybět soutěž o Knihovnu roku 2017, která je udělena k ohodnocení dlouhodobých zásluh o rozvoj knihovnictví v obcích nebo mimořádného přínosu k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb. Cenu uděluje ministr kultury České republiky. Rovněž se bude konat již osmý ročník soutěže o nejlepší Městskou knihovnu roku 2017, jejímž cílem je ocenit nejlepší české knihovny, a tím je motivovat k rozšíření a zkvalitnění veřejných knihovnických a informačních služeb.

Týden knihoven je mimořádnou příležitostí, jak upozornit na úlohu a přínos knihoven pro rozvoj kultury, osvěty a podporu celoživotního vzdělávání.

Váš komentář

* Váš email, nebude zveřejněn

Náhodné příspěvky

Knižní novinky
22. listopadu 2018

Povinná četba...
11. prosince 2013

Velký knižní...
13. října 2015

Výzva –...
8. srpna 2011

Obecní knihovna...
14. září 2010

Hezké a požehnané...
23. března 2016