Cyklojízda

Cyklojízda

  • 21. srpna 2017

Pojeďte s námi na kole z Dubnice do Otrokovic

Jezdíte rádi na kole? Zajímá vás, za jakou dobu zvládnete ujet devadesátikilometrovou trasu? A je vám více než osmnáct let? V tom případě vám nic nebrání, abyste se přihlásili na druhý ročník silniční hobby cyklojízdy Dubnica nad Váhom – Otrokovice, která se uskuteční 9. září 2017. Servis pro cyklisty je zajištěn a registrace je zdarma. Neváhejte, počet míst je omezen.

Až do konce měsíce srpna se mohou přihlašovat hobby cyklisté na mail: valkova@muotrokovice.cz. Podmínkou, aby byli zaregistrováni, je dosažení věku 18 let, vlastní jízdní kolo a cyklistická přilba. Doporučené je cestovní pojištění na Slovensko. Zbytek už zajistí organizátoři.

„V sobotu 9. září v 7 hodin ráno odjedou cyklobusy se zaregistrovanými účastníky od budovy městského úřadu č. 1. na startovní čáru. V 9 hodin bude v Dubnici nad Váhom jízda odstartována. Nezapome?te sportovního ducha a dobrou náladu,“ řekla Jana Válková z odboru školství a kultury, která se podílí na organizaci celé akce. Na startu obdrží každý cyklista startovní číslo, čip a mapu trasy. Přibližně za polovinou trasy mezi Slavičínem a Petrůvkou bude připravena občerstvovací stanice s nápoji. V cíli u hotelu Baťov – Společenský dům už bude na každého čekat porce guláše, nápoj a každý obdrží pamětní list se svým jménem, délkou trasy a přesným časem, za který stanovenou trasu ujel.

„Kromě dopravy pro cyklisty a jejich kol do slovenské Dubnice bude zajištěna také zdravotní služba. Doprovodné vozidlo, které pojede na trase, mohou využít ti, kterým případně dojdou síly,“ ubezpečila Jana Válková.

Cyklistický den dělí několik závodů. Hobby jízda je součástí 54. ročníku Mezdinárodních dní cyklistiky, které pořádá Športový klub cyklistiky Dubnica nad Váhom pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka, predsedy Trenčianského samosprávného kraja Jaroslava Bašky, primátora partnerského města Dubnica nad Váhom Jozefa Gašparíka a starosty města Otrokovice Jaroslava Budka.

Zatímco hobby cyklisté odstartují z Dubnice nad Váhom v 9 hodin, v 10:30 vyjedou ze startu závodníci U19, kteří projedou stejnou trasou. Dalším závodem U19 je podvečerní kritérium, které se uskuteční v 17 hodin na Baťově kolem hotelu Společenský dům. „Od 16 hodin máme pro fanoušky připraven zábavný program. Určitě si nenechte ujít setkání s významnými hosty a přijďte svou přítomností podpořit i všechny účastníky závodů,“ láká Jana Válková. Poslední etapa závodu U19 se bude konat v neděli 10. září 2017, kdy závodníci U19 odstartují ve 12 hodin z Bah?áku zpět do Dubnice nad Váhom.

Trasa: (Mestský úrad) Dubnica nad Váhom – Nemšová – Horné Srnie – Svatý Štěpán – Brumov Bylnice – Štítná nad Vláří – Popov – Jestřabí – Slavičín – Petrůvka – Luhačovice – Biskupice – Ka?ovice – Hřivínův Újezd – Velký Ořechov – směr Pašovice – Částkov – Nedachlebice – Bílovice – Topolná – Napajedla – Žlutava – Bělov – Otrokovice (hotel Baťov – Společenský dům)

Další informace:

Romana Stehlíková
tisková mluvčí města Otrokovice
+420 723 606 758, +420 577 680 449
stehlikova@muotrokovice.cz
www.otrokovice.cz

Starší příspěvek Zlínské nevěsty
Novější příspěvek Zahrada Věžky, podzim

Váš komentář

* Váš email, nebude zveřejněn