Ozdoby ze slámy

Ozdoby ze slámy

  • 28. ledna 2018

8. 9. 2017 - 28. 2. 2018

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravuje výstavu dekorativních ozdob a předmětů ze slámy Františka Zusky. U příležitosti mistrových 85. narozenin představí reprezentativní průřez jeho celoživotním dílem. Některé výrobky zejména ze současné tvorby přitom budou veřejnosti prezentovány zcela poprvé.

Výstava František Zuska/ Ohlédnutí/ Ozdoby ze slámy bude zahájena vernisáží dne 7. 9. v 17 hodin ve výstavním sále muzea. K vidění budou především díla nacházející se ve sbírkách zlínského muzea, která doplní několik desítek výrobků zapůjčených od samotného autora, včetně kraslic intarzovaných slámou a rozměrného betlému z jeho nejnovější produkce. Po více jak desetileté odmlce se tak návštěvníkům nabízí jedinečný pohled na ucelenou kolekci přibližující jeho dílo od rané tvorby drobných závěsných vánočních ozdob až po současnou figurální produkci. Zuskovo mistrovství dnes již v podstatě nezná hranic, ze slámy zvládá zhotovit takřka každý tvar, který si jeho tvůrčí ambice vytýčí a specifický charakter materiálu dovolí.

K výstavě je připravený doprovodný program včetně vánočního výukového programu pro školní kolektivy s ukázkou mistrovy rukodělné výroby slaměných vánočních ozdob a poutavého vyprávění o tradicích starého Zlína. Na program je možné se přihlásit od 27. listopadu.

KR?TKODOBÉ VÝSTAVY MUZEA - Vavrečkova 7040, Zlín, 14. budova, 1. podlaží

Váš komentář

* Váš email, nebude zveřejněn

Podobné

Léčivé stromy

Léčivé stromy

25. května 2018

Hodiny ze Schwarzwaldu

Hodiny ze...

30. března 2018

Zlínské nevěsty

Zlínské nevěsty

19. srpna 2017