Běh pro Gambii | Obec Bělov
Photo by Dan Roizer on UnsplashBěh pro Gambii

Běh pro Gambii

I. ročník: 12. duben 2018

Základní informace o Běhu pro Gambii

Kdo se může zúčastnit – každý, kdo je ochoten pomoci, zasportovat si, pobavit se. Nemusíte být zdatnými běžci, počet uběhnutých okruhů závisí čistě na vašich silách, nadšení a radosti udělat něco pro druhé a vlastně i pro sebe. A koneckonců ani běžet nemusíte, okruh lze i ujít. Rozhodující není ani věk, zapojit se mohou mladí i ti s léty zkušenější.

Jak svou účastí pomohu – každý běžec (žák, student, učitel, rodič, člověk příchozí), který se rozhodne dobrovolně zúčastnit se, obdrží sponzorskou listinu (může si ji stáhnout i na stránkách kolaproafriku.cz), na níž se snaží získat sponzory pro svůj běh. Sponzoři se mu upíší částkou, kterou jsou ochotni zaplatit za každý uběhnutý přibližně kilometrový okruh. Běžec může oslovit rodinné příslušníky, známé, spolužáky, učitele... A pak už záleží jen na něm, kolik okruhů uběhne a k jaké částce se penízky darované jeho sponzory vyšplhají. Myšlenka akce je záměrně formulována takto, aby běžec byl motivován uběhnout co nejvíc, vyhecovat se k výkonu, zároveň aby akce spojila rodiny, známé, spolužáky, kteří tak aktivně stráví čas spolu se zdravým povzbuzováním. Pomohou potřebným a zároveň udělají něco pro svůj aktivnější život.

Možné je ale také zaplatit jednorázové startovné, jehož výše záleží jen na možnostech a ochotě pomoci samotných účastníků. Myšlenka akce tak sice ztrácí drobně ze svého kouzla, vytrácí se to napětí, adrenalin, ale ochota pomoci zůstává.

Jak se mohu přihlásit – děti se mohou hlásit u svých učitelů. Základní informace lze získat také na webových stránkách kolaproafriku.cz, v sekci Benefice/Běhy pro Gambii.

Kdy a kde to proběhne – akce se bude konat v Otrokovicích, dne 12. 4. 2018 od 16 h. na SAB Baťov.

Pokud vás chystaná akce oslovila, neváhejte a zapojte se. Každý je vítán a každý účastník je vítězem. Vždyť ochotně pomoci, obětovat svůj volný čas, a navíc propotit triko pro někoho, kdo si momentálně sám pomoci nemůže, ale s naší pomocí se dostane ke vzdělání a pak pomůže třeba dalším mnoha dětem v Africe, to určitě stojí za tu námahu a odhodlání. A tu atmosféru, která celé akci vládne, také nezažijete, pokud zůstanete v tento den doma.

Děkujeme a těšíme se na viděnou - spolupořadatelé:
Město Otrokovice, Základní škola Mánesova, KPA, ...

Starší příspěvek Kulturní akce: duben ’18
Novější příspěvek Pozvánka: přednáška

Váš komentář

* Váš email, nebude zveřejněn