Zatím neúplné výsledky Tříkrálové sbírky

Zatím neúplné výsledky Tříkrálové sbírky

  • 9. ledna 2008
Některé charity ve Zlínském kraji již znají výtěžek Tříkrálové sbírky, která se uskutečnila v minulém týdnu. Sečteno mají například v Hulíně, Luhačovicích, Valašském Meziříčí a Otrokovicích. Ve většině měst skončila letos sbírka s vyšším výnosem než loni, zjistila ČTK. V celém Zlínském kraji koledovalo přibližně stejně dobrovolníků jako loni, kdy domácnosti obcházelo téměř 2000 skupinek. Nejvíce dobrovolníků se tradičně přihlásilo v Uherském Hradišti, kde domácnosti navštěvovalo 316 tříčlenných skupin, což je ale o 18 méně než loni. Naopak ve Zlíně jich do ulic vyrazil rekordní počet, a to 236.

V Otrokovicích na Zlínsku se letošního koledování zúčastnilo 464 koledníků, kteří navštívili na 13.500 domácností. V kasičkách se jim sešla téměř stejná částka jako loni, téměř 558.00 Kč.

Výsledek Tříkrálové sbírky zná už i 11 obcí na Zlínsku, které spadají pod Charitu Zlín. V pětatřiceti pokladničkách pracovníci charity napočítali 180.000 korun. "Rozpečetit ale zbývá ještě 200 kasiček," upřesnila zlínská koordinátorka sbírky Pavla Roma?áková.

První výsledky sbírky na území olomoucké arcidiecéze, do které patří Olomoucký, Zlínský a Jihomoravský kraj, již překročily částku milion korun. Podle koordinátora akce Marka Navrátila je však dosud rozpečetěno jen pět procent z celkového počtu kasiček.

Tříkrálová sbírka vynesla loni ve Zlínském kraji 9,22 milionu korun. Nejvíce vybrali koledníci v ulicích Uherského Hradiště, kdy ve 336 kasičkách se sešlo více než 1,64 milionu korun, což bylo o zhruba 70.000 korun více než v roce 2006.

Největší dobrovolnickou akci v České republice založila olomoucká arcidiecéze. Sbírka se poté pomalu rozšířila do celé ČR a v celostátním měřítku se letos koná poosmé. Minulý týden vyrazilo do ulic kolem 40.000 koledníků. Loni koledovalo 13.438 tříkrálových skupinek, výnos sbírky činil 58,729 milionu korun.

zdroj, podrobnosti: zlin.cz

Váš komentář

* Váš email, nebude zveřejněn