Pozvánka: Jezdecké závody

 • vyvěšeno: 6.7.2009
 • sňato:
 • zveřejnil: Marek Přecechtěl

O víkendu 11. až 12. 7. 2009 vždy od 11.00 hodin proběhnou jezdecké závody na farmě Bělov. Jezdecký klub Ramir tímto srdečně zve všechny milovníky koní a jezdeckého sportu na sobotní parkurové a nedělní drezůrní závody.   Bohaté občerstvení zajištěno.

Parkurové skákání je sport, ve kterém se jezdec na koni snaží v co
nejkratším čase a s co nejmenším počtem chyb projet trasu s překážkami. Za svůj vznik vděčí nejvíce důstojníkům britské kavalerie, kteří skoky přes různé překážky považovali za vynikající trénink jak jezdce tak i koně. Parkur má úzkou souvislost s drezurou, kůň musí být velice dobře přiježděn a musí důvěřovat jezdci. Na olympijských hrách se poprvé objevuje v roce 1900 v Paříži. Do roku 1945 byl parkur téměř výhradně vojenským sportem a některých závodů se směli účastnit pouze armádní jezdci. Od roku 1974 závodí muži společně se ženami.

Drezura koní – výcvik koně směrem k zvýšené obratnosti a poslušnosti. Podle konečného cíle se rozlišuje klasická drezura jezdeckého koně, drezura koně skokana, drezura vojenského anebo policejního koně, westernová drezura, cirkusová drezura, vozatajská drezura apod. Obecně se dnes pod tímto pojmem rozumí klasická a sportovní drezura, která klidnou prácí s koněm, jeho cvičením a systematickou gymnastikou, za předpokladu náležitého přihlížení k jeho psychice, vede k plnému rozvinuti jeho výkonových možností. Jde v první řadě o optimalizaci a ekonomizaci průběhu pohybu. Využívá se maximálně mechanika pohybu koně.

Základem klasické drezúry jsou srovnání, kmih, uvolněnost a takt, přičemž je kůň neustále na pomůckách a právě drezurní prací se dostává z rovnováhy přirozené přes rovnováhu kampanní do rovnováhy školní, která je předpokladem vyšších stupňů klasické drezúry.

Komentáře

 1. reagovat »

  Zdenek
  13.7.2009

  Tak co, byly jste tam někdo? Jaké to bylo? Škoda, že jsme se o tom
  dozvěděli pozdě…

Váš komentář

* Váš email, nebude zveřejněn

Podobné

Jezdecký klub RAMIR, Bělov

Jezdecký klub...

27. července 2015

Hubertova jízda 33

Hubertova jízda

25. října 2014

V sedle koní i poníků …

V sedle koní i...

28. září 2013

Jezdecké závody 24

Jezdecké závody

11. července 2009

Závěr sezóny

Závěr sezóny

7. listopadu 2008