Výsledky třídění odpadu ’13

Výsledky třídění odpadu ’13

Občané obce Bělova v roce 2013 vytřídili a předali k dalšímu zpracování celkem 8,463 tuny recyklovatelného odpadu (sklo barevné a bílé, plasty, papír). Společnost EKO-KOM, a.s. zaplatila obci částku ve výši 25.325 Kč.

Děkujeme všem občanům, kteří nezanevřeli na třídění odpadu a doufáme v opětovný nárůst objemu vytříděného odpadu vždyť v roce 2012 občané obce vytřídili přes 12 tun odpadu!

Jiří Přecechtěl
starosta obce Bělov

Komentáře

 1. reagovat »

  Přecechtěl
  1.7.2014

  Asi je okurková sezona, že nikdo se nechce vyjádřit ke klesající ochotě všech občanů v obci bez rozdílu třídit…co chybí…je málo kontejnerů na tříděný odpad…či na nevhodných místech…stále chybí osvěta…nevim. Když se na tomto místě řešila výše poplatků bylo zde živo…jistě chybí velkoobjemové kontejnery, ale ty byli slíbeny právě ze vzrůstajících příjímů recyklovaného odpadu, poněvadž na tento druh kontejneru musí nejprve obec někde získat finance…chybí to …chybí ono..chybí…ale nejprve obec musí ty peníze mít…
  V absolutních číslech se snížil výběr finančích prostředků za sběr a likvidaci komunálního odpadu při přechodu na nový systém (ano jsou zde domácnosti, které platí více, ale většina hradí méně) a zbývající peníze mají „přitéct“ právě za recyklaci odpadů….Zastupitelé mají obcházet jednotlivé poplenice…stačí se jenom namátkou projít po obci co trčí zpod vík popelových nádob.
  A prosím, nebavíme se o kilogramech, ale o tunách..propad je průběžný celoroční, není to výpadek jednoho či dvou měsíců…poraďte, navrhněte, přijděte na obec s návrhy jak vzbudit v občanech potřebu třídit odpad…
  Přijďte s konstruktivními řešeními…toto není problém jenom sedmi zastupitelů, ale všech nás občanů..

 2. reagovat »

  Petra Overall
  23.11.2014

  Třídění odpadu by mělo patřit k jednomu ze základních postojů moderního člověka, kterému není jedno, co se dál s odpadem děje a jak si s ním poradí příroda. Když se tak dívám z okna ven v zimním období, napadá mě, že hlavní důvod, proč jsem se stěhovala z města na venkov, a to je čistý vzduch, ztrácí na významu. Kolikrát si říkám, když vidím ty komíny chrlící hustý a smradlavý dým, jestli to těm, kteří neváhají do kamen hodit cokoliv, vůbec dochází. To, že mnohdy není možné větrat, sušit prádlo venku nebo jen tak se projít na čerstvém vzduchu. Moc bych si přála, aby všichni občané, a to nejen v Bělově, pochopili, že pálit v kamnech cokoliv, znamená otravovat nejen samotný vzduch, ale především život ostatním obyvatelům bydlících v sousedství. Kéž by se všichni stali zodpovědnými sami k sobě a svému okolí a místo pálení odpadu v kamnech raději začali pečlivě třídit. Ano, chce to překonat lenost, možná si také doma vyčlenit nádoby a prostor na vše, co se dá recyklovat, ale není to zase tak velká námaha. A dělat něco pro obec a životní prostředí je přece fajn, ne?

  Jo a k těm velkoobjemovým kontejnerům na recyklované odpady, které nám tu chybí – to je slabina naší obce. Často nejsme schopni prostrčit hlavně plastové odpady to malou dírkou u kontejneru na plasty, proto to mnohdy vozíme do Otrokovic, což je velká škoda. Raději bychom to samozřejmě nechali zde, aby z toho měla finanční užitek naše obec.

  • reagovat »

   Škrabal Ladislav
   26.11.2014

   Obecní úřad, si je vědom svého nedostatku a již zahájil jednání o dodání velkoobjemových kontejnerů na recyklované odpady.

 3. reagovat »

  belovsky klub
  27.12.2014

  DNES NA AREALE OU BELOV KOST ZELI A ZAHAJENI KULECNIKOVEHO TURNAJE. SRDECNE ZVEME.

 4. reagovat »

  Jan Hrabina
  27.12.2014

  Určitě se dostavíme bratři Hrabinové

 5. reagovat »

  BELOVSKY KLUB
  31.12.2014

  DNES BELOVSKY KLUB OTEVREN. JE OTEVRENA SPOLECNOST S OSLAVOU NOVEHO ROKU. SRDECNE ZVEME.

Váš komentář

* Váš email, nebude zveřejněn