Photo by Badder Manaouch on UnsplashVycházka do krajiny

Vycházka do krajiny

Termín: 22. 4. 2018 od 13.30, Místo konání: Hostětín

Vydejte se s námi na nedělní vycházku plnou ptačího zpěvu a zvuků, vůní a chutí lesa. Cestou si budeme povídat v lese o lese - ale také o místní krajině a životě v ní.

Sraz je ve 13:30 hodin v zahradě za Centrem Veronica Hostětín.

Po úvodním přípitku jablečným moštem se vydáme na trasu dlouhou cca 6 km, která je vhodná i pro rodiny s dětmi.

A co můžete na stezce vidět?

Naučná a vycházková stezka Naokolo Hostětína je stezka místní krajinou, na které vám místní "průvodce" povypráví, jak se tu dřív žilo, pracovalo a jak se slavily svátky.

Zavzpomíná například na to, jak se sváželo dřevo z lesa nebo jak si děti krátily chvíle na pastvě. Dozvíte se, co dřív místní pěstovali a jakou nosili svačinu na pole. Víte například, co je to kačení mýdlo? Co všechno se dělalo z ovoce a kolik ho bylo? Přečtete si, kdo to byli miškáři, a co to znamená, když se řekne „bukový sochora, mrva nebo nohál“.

Také poznáte, jak jsou místní názvy pravdivé a jak vznikly např. Kozice nebo Bukovina. Určitě vás uchvátí krásné výhledy z kopců. Nad Šanovem se dozvíte, do jakého moře tečou zdejší vody, a nad Pitínem při dobré viditelnosti uvidíte nejen věže tří nedalekých kostelů, ale i vzdálenější poutní místa Velehrad a Hostýn. Trochu tajemství a pohádkové nálady vám přidá i místní pověst o propadeném Kočičím hrádku.

Přihlašování na akci

Akce je určena široké veřejnosti. Přihlašování není sice nutné - ale potěší nás zpráva, že přijedete a kolik vás přijede - abychom mohli například nachystat dostatek občerstvení po cestě apod... Napište krátkou zprávu na mail: hana.machu@veronica.cz anebo na mobil: 739 569 264

Cena

Akce je zdarma. Potěší nás ale váš dobrovolný příspěvek na naši další činnost - pokud nám jej budete chtít poskytnout.... Předem děkujeme.

Pozor

Upozornění: terén může být po dešti blátivý, vezměte si prosím vhodnou obuv - je to lesní terén úvozovými cestami. Kočárky nejsou příliš vhodné, doporučujeme spíše nosičku.

Starší příspěvek Velkoobjemový kontejner
Novější příspěvek Sběr železa

Váš komentář

* Váš email, nebude zveřejněn

Podobné

Naše uhlíková stopa

Naše uhlíková...

25. března 2018