Floria podzim, bonsai

Floria podzim, bonsai

  • 20. září 2018

Jedinečnou přehlídku bonsají nevyčíslitelné hodnoty nabídne kroměřížská výstava Floria Podzim – Bonsaj

Kdy:

27. - 30. září 2018

Kde:

Floria Kroměříž

  • bonsajová výstava světových parametrů
  • ukázka aranžování ikebany a tvarování bonsají
  • prodejní sortiment pro dům i zahradu pro všechny zahradníky
  • unikátní expozice pokojových rostlin, kaktusů a sukulentů
  • vystoupí František Nedvěd či Vladimír Hron

Od 27. do 30. září proběhne na Výstavišti Kroměříž celostátní prodejní výstava Floria Podzim – Bonsaj. Výstava určená nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře nabídne i výjimečnou expozici vzácných bonsají a kamenů suiseki. Výstava bude průřezem bonsajové tvorby posledních 20 let a ponese motto „Proměny v čase“.

„Jedinečnou sbírku bude reprezentovat 60 bonsají původem z Číny, Japonska, Koreje i Evropy nejrůznějších druhů, stáří, velikostí a stylů. V takovém rozsahu a kvalitě se ještě bonsaje v České republice na jedné akci nevystavovaly. Expozici, která zabere celý pavilon B, vytvoří přední znalci ze společnosti Bonsaj museum Isabelia v rámci oslavy životního jubilea jednoho z největších odborníků na bonsaje Josefa Valucha,“ říká manažer výstavy Vojtěch Zahradník.

Sbírka bonsají oceněných na největších evropských výstavách

Součástí bude i ukázka stromů z projektu Pinus Line – 100 borovic. Tato unikátní kolekce rostlin z celé Evropy, na jejímž vzniku se podílejí významní evropští i světoví demonstrátoři, vyjadřuje krásu a rozmanitost této dřeviny. Vystavené rostliny doplní ukázky originálních ručně vyráběných bonsajových misek z Asie i od tuzemských dodavatelů, zahradních artefaktů, sbírka kamenů suiseki, unikátní knihy a dokumenty, které jsou rovněž nedílnou součástí bonsajového umění.

Jednoduchá výstavní linie dává vyniknout bonsajím v celé jejich kráse. Harmonii zážitku umocní středová zóna s ozdobnými kamennými prvky a hudební produkce s japonskou a čínskou relaxační hudbou. Zájemce o vizuální tvorbu pak určitě potěší filmová smyčka s ukázkami tvorby bonsajových mistrů a množstvím fotografií z cest za bonsajemi.

Po celou dobu trvání výstavy bude možné zakoupit rostliny, misky i odbornou literaturu, návštěvníci budou mít možnost shlédnout ukázky tvarování bonsají a umění Ikebany, které budou předvádět přední aranžéři Jarmila a Petra Pejpalovy, Michael Tran z Německa a Luboš Doval s Michael Zbončákem ze Slovenska. Pro zájemce zajistíme na základě předběžné objednávky i komentovanou prohlídku.

Záštitu nad výstavou převzala Česko - japonská společnost, Zlínský kraj a Česká bonsajová asociace.

Expozice pokojových rostlin a tradiční zahradní sortiment

Neobyčejná výstava nabídne nejen krásné bonsaje a kameny suiseki, ale i klasický prodejní sortiment pro dům a zahradu. Návštěvníci zde pořídí okrasné cibuloviny, okrasné dřeviny, ovocné stromy nebo chryzantémy. Součástí výstavy bude již tradičně i expozice drobného zvířectva a okrasného ptactva.

V pavilonu A vznikne unikátní expozice desítek druhů pokojových rostlin, kaktusů a sukulentů. Příchozí zde mohou rostliny nejen obdivovat, ale samozřejmě i zakoupit. Při veřejných přednáškách se například dozví, jak správně o rostliny pečovat a každý dotaz zodpoví speciální květinová poradna.

V rámci doprovodného programu vystoupí František Nedvěd, Vladimír Hron nebo dechová hudba Hanačka z Břestu. Pro malé zahradníky bude otevřen unikátní zábavní park Dětský svět Kroměříž, který nabízí desítky venkovních i vnitřních atrakcí.

Váš komentář

* Váš email, nebude zveřejněn

Podobné

Zahrada Věžky

Zahrada Věžky

15. dubna 2017

Zahrada Věžky

Zahrada Věžky

18. dubna 2016

Pozvánka: Myslivost, rybářství …

Pozvánka:...

7. dubna 2015

Floria podzim 2013

Floria podzim 2013

3. října 2013

Floria léto 2013

Floria léto 2013

14. července 2013