Růže pro paní hraběnku

  • 24. září 2019
  • Marek Přecechtěl
  • plakát
Růže pro paní hraběnku

Zámek Kunín 28. září až 6. října 2019

JEDNA Z NEJVĚTŠÍCH FLORISTICKÝCH VÝSTAV NA ČESKÝCH A MORAVSKÝCH HRADECH A ZÁMCÍCH V LETOŠNÍM ROCE!

Největší událost sezony na zámku v Kuníně: Aranžmá růží v pokojích zámku k poctě naší dobré hraběnky Walburgy.

Těšit se můžete třeba na komentované prohlídky, autoveterány v zámeckém parku, koncert vokálně-instrumentálního soubor Musica pro Sancta Cecilia v kostele Povýšení svatého Kříže a rovněž třeba na zajímavou výstavu "cvaků" fotografa se zbytky zraku Lubomíra Pavelčáka - Lichoočko.

Již tradičně v měsíci září zve zámek v Kuníně na slavnost Růže pro paní hraběnku, oslavu královny květin a nejslavnější zámecké paní hraběnky Walburgy, která milovala růže a na zámku vychovávala chudé a talentované děti. Také letos bude historické vazby květin připravovat přední český florista Slávek Rabušic. Prohlídku celého zámku, květinových vazeb a dekorací můžete absolvovat samostatně, nebo v doprovodu průvodce.

Komentované prohlídky

Sobota 28. září v 10.00 a 15.00 hodin

Komentované prohlídky výstavy Růže pro paní hraběnku s jejím autorem floristou Slávkem Rabušicem a následnými ukázkami aranžování květin. Autorem aranžmá, která představí vazby růží od doby baroka až po období romantismu, je přední český florista Slávek Rabušic.

Slávek Rabušic a jeho tým se aranžování květin na hradech a zámcích věnuje již řadu let. Výsledky jejich práce obdivují tisíce návštěvníků zpřístupněných památek a tématických květinových výstav.

Svatováclavská vyjížďka 2019

Sobota 28. září od 7.00 hodin.

Velmi oblíbená a tradiční SVATOVÁCLAVSKÁ VÝJÍŽĎKA připadne na Den české státnosti, Svatého Václava. Svatováclavská vyjížďka je pořádána jako pohodová vyjížďka historických automobilů a motocyklů vyrobených do r. 1980. Tento ročník Svatováclavské vyjížďky začíná 28. 9. 2019 v 7.00 hodin na zámku v Kuníně.

Závěrečný festivalový den Dnů umění nevidomých na Moravě opět v Kuníně

Pojďte s námi prožít jeden den všemi smysly. Ti, kdož mají to štěstí a vidí, mohou obdivovat krásu zámecké zahrady, zámku Kunín a jeho komnat, umocněnou nádhernými vazbami květin. Květinové výzdobě dominuje oblíbená květina hraběnky Marie Walburgy a královna mezi květinami – růže. Nezapomněli jsme ani na návštěvníky ochuzené o zrakový vjem. Ten jim jistě nahradí komentovaná prohlídka, nádherná vůně historie protkaná vůní květů. Fotografie neboli „cvaky“, jak je nazývá autor, fotograf se zbytky zraku Lubomír Pavelčák - Lichoočko, v nás budou evokovat volání dálek a dobrodružství.

Koncert vokálně instrumentální soubor Musica pro Sancta Cecilia

Neděle 29. září ve 14.00 hodin

A že hudba spojuje, o tom nás dozajista přesvědčí vokálně instrumentální soubor Musica pro Sancta Cecilia, který se zaměřuje především na interpretaci hudby z období gotiky, renesance a baroka. Budeme mít možnost se s nimi setkat během ranní mše svaté v kostele Povýšení sv. Kříže v Kuníně, kterou budou hudebně doprovázet. Nádherné tóny dobových duchovních písní v průběhu liturgického roku si můžete poslechnout v krásném a důstojném prostředí kostela Povýšení sv. Kříže i při samostatném slavnostním koncertu souboru v odpoledních hodinách. Vokálně-instrumentální soubor Musica pro Sancta Cecilia nám představí rovněž středověké hudební nástroje, čímž nás přenese do hudby let dávno minulých.

Váš komentář

* Váš email, nebude zveřejněn