V regionu se objevila ptačí chřipka

V regionu se objevila ptačí chřipka


Z důvodu výskytu ptačí chřipky u volně žijícího ptactva na soustavě Záhlinických rybníků nedoporučujeme občanům tato místa navštěvovat a v případě nálezu zraněného, umírajícího nebo již uhynulého ptactva v této lokalitě s takovým živočichem nijak nemanipulovat, nedotýkat se ho a neprodleně informovat tísňovou linku 112, případně místně příslušnou veterinární správu.

Od čtvrtka 18. 11. zasahovali profesionální hasiči Zlínského kraje ze stanic Kroměříž a Zlín u úhynu vodního ptactva na soustavě Záhlinických rybníků, které se nacházejí západně od obce Záhlinice na Kroměřížsku.

„Hasiči vybavení ochrannými prostředky provádí na místě sběr kadáverů a zároveň probíhá ve spolupráci s orgány veterinární správy systematický průzkum terénu, aby byl zjištěn rozsah výskytu a mohla být řešena eliminace dalšího šíření nákazy. V dané oblasti je nasazeno několik kusů techniky, čluny a v rámci mezikrajské pomoci také dron HZS Moravskoslezského kraje. Žádáme tímto veřejnost, aby omezila pohyb v dané oblasti a v žádném případě se nedotýkala uhynulého nebo umírajícího ptactva,“ informoval v pátek Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje

Další informace:
Lenka Vaculová
tisková mluvčí města Otrokovice
+420 723 606 758, +420 577 680 449
vaculova@muotrokovice.cz
www.otrokovice.cz

Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky mažeme.

Mikulášská pochůzka
Mikulášská pochůzka
Změna ordinační doby
Změna ordinační doby