Vyznání růžím

Vyznání růžím

  • 23. května 2021
  • Marek Přecechtěl

Vyznání růžím v rozáriu Olomouc

Přijďte odhalit tajemství nejvznešenější květiny na světě

Za symbol půvabu a krásy je odjakživa považována růže. A právě této královně mezi květinami je věnována akce Vyznání růžím, která se uskuteční 10. - 12. července 2020 v Rozáriu v Olomouci. Návštěvníky čeká rozkvetlá podívaná v unikátní růžové zahradě s bohatým doprovodným programem v podobě floristických show, rostlinolékařských přednášek, okouzlujících květinových objektů a workshopů.

Kvetoucí růžové keře, smyslné vůně a nespočet barevných odrůd. Víkendová akce v olomouckém Rozáriu nabízí program pro milovníky květin i celou rodinu. Návštěvníci se mohou těšit na floristické show od uznávaných floristů. Inspiraci pro slavnostní kytice předvede florista Milan Dopita, Ing. Klára Franc Vavříková zase ukáže vypichovanou dekoraci a florista Ing. Jaromír Kokeš oslní svatební květinovou výzdobou v podobě květinového šperku, netradičních klop, náramků a jiných svatební dekorací.

Odborné přednášky a poradna

Návštěvníci si mohou z akce odnést pozoruhodné informace a rady od předních odborníků z oblasti botaniky, rostlinolékařství, ovocnářství, zahradnictví či floristiky. Zajímavosti ze světa růží, jejich původ, odrůdy a pěstování nám odhalí RNDr. Jiří Žlebčík, Ing. Renata Škapíková, RNDr. Václav Kouly či Ing. Bohumil Zavadil. O léčivých účincích růže se dozvíme z povídání Ing. Blanky Kocourkové, CSc., o fenoménu anglické růže se rozpovídá Ing. Ondřej Patera a nebude chybět ani přednáška RNDr. Josefa Thomase o Rosa klubu ČR.

Workshopy a doprovodný program

Krásu rostlin nemusíme vnímat pouze zrakem. V rámci workshopu Botanika všemi smysly se projdeme po hmatovém chodníku, naučíme se rozpoznávat čichem různé vůně rostlin a vyzkoušíme si také sluchové pexeso se semeny rostlin. Dílničky pro malé i velké si připravila korálkárna Qítko. Nebude chybět ani malování na sklo, stavění z kostek LEGO, ukázky tradičních řemesel, workshop výroba mastí či vyrábění z kukuřičného šustí. Pevnost poznání připraví výtvarný workshop pro všechny malé umělce.

Součástí akce budou také oblíbené zahradnické trhy s podtitulem “Léto na zahradě”, kde je pro návštěvníky připraven sortiment zahradního nábytku, grilovacích a zahradnických pomůcek a rostlin.

Zaparkujte a relaxujte s Univerzitou Palackého

Svůj stánek představí během Vyznání růžím i iniciativa Univerzity Palackého Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor.Ta nabídne návštěvníkům akce odpočinkovou zónu, hudební program a další aktivity pro malé i velké. Zájemcům budou volně k dispozici deky, sedací vaky, půjčovna stolních a deskových her či drobné sportovní vybavení a program. „Na našem stánku bude připravena také výtvarná dílna pro děti nebo upomínkové předměty z produkce univerzity,“ dodává za Zaparkuj Ondřej Martínek.

Zábava a hudební vystoupení

Hudební doprovodný program započne již v pátek v 15. hodin koncertem Moravské filharmonie Olomouc. Sobotní program rozproudí iniciativa Zaparkuj Univerzity Palackého v podobě buskingového vystoupení hudebníka Vadim Windy od 14:00 do 15.00. Nabitý sobotní den zakončí v 17.30 hodin Petra Černocká s kytaristou Jiřím Pracným svým recitálem a v neděli v 15.00 hodin se můžete těšit na koncert skupiny Jamr’s.

Rozárium v Olomouci - unikátní architektonické dílo

OlomouckéRozárium se bezesporu řadí mezi jedno z nejkrásnějších míst v Olomouci a mezi významná zahradní architektonická díla v celé České republice. Netradiční růžová zahrada se pyšní svou padesátiletou tradicí a s více než třemi tisíci keřů růží domácích i světových odrůd. Rozárium, které je součástí Botanické zahrady Výstaviště Flora Olomouc, bylo v roce 2016 zrekonstruováno a současná moderní podoba je dílem zahradního architekta Zdeňka Sendlera. Nejen pro olomoucké obyvatele nyní Rozárium představuje oázu klidu a prostor pro relaxaci.

Výstavu Vyznání růžím pořádá Výstaviště Flora Olomouc, a.s. za podpory Olomouckého kraje a statutárního města Olomouc.

MístoRozárium Olomouc, 779 00 Olomouc, ❗️Vstup do rozária je z ulice 17. listopadu naproti Přírodovědecké fakultě. Nezapomeňte, že a areál je jinde než pavilon A, kde se obvykle všechny výstavy konají.

Termín konání: 10. - 12. července 2020
Čas: pátek 14-19, sobota 9-19, neděle 9-17
Doprava: Návštěvníci mohou pohodlně zaparkovat na velkém parkovišti v ulici Poupětova (u vlakové zastávky Olomouc – Nová Ulice) nebo využít venkovní parkoviště u Šantovky, které pro ně bude vyhrazeno.

Vstupné:

Základní vstupné: 100 Kč
Senioři nad 65 let, studenti: 70 Kč
Děti 6-15 let: 30 Kč
Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P: 50 Kč
Rodinné vstupné: 200 Kč

Vstupenky lze koupit online zde  nebo na místě. Po předložení vstupenky na akci Vyznání růžím získá návštěvník slevu 50 % na vstupenku do Sbírkových skleníků v Olomouci. Sleva platí do 31.7.2020.

Parkování 

Návštěvníci mohou pohodlně zaparkovat na velkém parkovišti v ulici Poupětova (u vlakové zastávky Olomouc – Nová Ulice) nebo využít venkovní parkoviště u Šantovky, které pro ně bude vyhrazeno.

Váš komentář

* Váš email, nebude zveřejněn

Aktuality

Nezaměstnanost, květen 2021 »

Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském kraji k 31. 5. 2021 V květnu klesl celkový počet uchazečů o zaměstnání na 12 284, počet hlášených volných pracovních míst vzrostl na 12 043 a...

12.6.2021 - nezaměstnanost

Dopravní omezení: Moraviaman Triatlon 2021 »

V sobotu 19.6.2021 se koná Moraviaman Triatlon 2021. Během konání sportovní akce od 7. hod. do 21. hod. bude omezena doprava od kruhového objezdu na Štěrkovišti po jez, začátek...

10.6.2021 - dopravní omezení moraviaman

EKO-KOM: třídění odpadu ’20 »

Dovolujeme si Vás informovat o množství odpadu, který Vaše obec v roce 2020 vytřídila a předala k využití. V přehledu je uveden také objem finančních prostředků, které Vaše obec...

8.6.2021 - EKO-KOM odpady

Svoz odpadu v roce 2021 »

Upozorňujeme Vás, že z důvodu existence 53. pracovního týdne v letošním roce 2020 dochází k opakování dvou lichých týdnů po sobě – tzn. 53. týden v roce 2020 a 1. týden v roce...

7.6.2021 - Biopas odpady

Taneční zábava »

V sobotu 3.7.2021 od 19. hodin se uskuteční taneční zábava v areálu Klub Bělov. K tanci i poslechu bude hrát skupina SOARE. Pivo i nealko a klobáska zajištěna. V případě nepříznivého...

7.6.2021 - bělovský klub pozvánka

další aktuality »
Živé pasti: výstava masožravých rostlin
Živé pasti: výstava masožravých rostlin
Práce na komunikaci v Kopánkách
Práce na komunikaci v Kopánkách

Podobné

Živé pasti: výstava masožravých rostlin »

Zajímá vás tajemný a fascinující svět masožravých rostlin? Chcete vidět jejich smrtonosné pohyby a pasti na vlastní...

Marek Přecechtěl - 23.5.2021 - Olomouc výstava

Podzimní Flora Olomouc »

Navštivte Tržiště první republiky na 23. celonárodní výstavě ovoce a zeleniny Flora Olomouc – Hortikomplex, která...

Marek Přecechtěl - 26.9.2018 - Olomouc

Flora Olomouc »

Srdečně vás zveme na celostátní květinovou výstavu Flora Olomouc – letní etapa, která se koná od čtvrtku 16. srpna do...

Marek Přecechtěl - 12.8.2018 - Olomouc