Kotlíkové dotace 2022

Kotlíkové dotace 2022


V září 2022 začne ze zákona platit zákaz vytápět starými kotli na uhlí nebo dřevo, které nesplňují alespoň 3. emisní třídu

Dotace je určena pro ty zájemce, kteří realizovali výměnu od 1. 1. 2021 nebo se chystají výměnu učinit a je určena na výměnu starého kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním 1. nebo 2. emisní třídy, v rodinných domech a bytových domech i v rekreačních objektech.

Nově pro domácnosti s nižšími příjmy, kterým poskytne až 95 % dotaci na výměnu starého kotle:

  • kotel na biomasu AUTOMATICKÝ (na pelety) max. 130.000,- Kč,
  • kotel na biomasu RUČNÍ (na dřevo s povinností akumulační nádoby) max. 130.000,- Kč,
  • tepelné čerpadlo max. 130.000,- Kč,
  • plynový kondenzační kotel max. 100.000,- Kč

Kdo by měl předběžný zájem, tak je možné dotazník (Předžádost) vyplnit přímo na obecním úřadě v Bělově, popř. vytisknout na www.belov.cz a vyplněný dotazník odevzdat na obecním úřadě v Bělově v úředních hodinách.

Jedná se o základní informace o žadateli, nemovitosti a požadovaném zdroji. Nedokládají se žádné přílohy. Vyplněním „Předžádosti“ budete bonifikováni při předložení samotné žádosti. S přípravou dotazníkového formuláře (tzv. předžádosti) Vám může pomoci na Vašem území místní akční skupina Jižní Haná.

Sídlo: budova MÚ Hulín, nám. Míru 162
Tel.: 573 502 708
e-mail: info@masjiznihana.cz
web: www.masjiznihana.cz

Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky mažeme.

Voda z Bělovské studánky je stále pitná
Voda z Bělovské studánky je stále pitná
Svoz odpadu v roce 2021
Svoz odpadu v roce 2021