Sčítání lidu on-line je prodlouženo do 11. května 2021

Sčítání lidu on-line je prodlouženo do 11. května 2021


Sčítání 2021 začalo o půlnoci z 26. na 27. března 2021. Prostřednictvím elektronického formuláře se k 7. dubnu sečetly přibližně 4 miliony obyvatel. Původně byla možnost sečíst se on-line do 9. dubna, v důsledku protiepidemických opatření bylo vydáno oznámení o prodloužení možnosti sečíst se on-line až do 11. května 2021.

Sečíst se on-line můžete zde: www.scitani.cz

Sčítání je z pohledu obcí zcela jedinečným zdrojem dat o obyvatelstvu, jeho struktuře, podmínkách bydlení či ekonomické aktivity. Tyto údaje jsou zcela zdarma k dispozici pro realizaci rozvojových programů a projektů obcí. Proto je ve společném zájmu, aby všechny domácnosti vyplnily a odevzdaly sčítací formulář. Je to velmi jednoduché, rychlé a bezpečné.

Pokud se někdo nesečte on-line, bude vyplňovat listinný formulář. Ty začnou sčítací komisaři doručovat od 17. dubna 2021. Vyzvednout si formulář bude také možné na pobočkách České pošty a krajských správách Českého statistického úřadu. Čísla a jména průkazů sčítacích komisařů, seznam sčítacích obvodů v obci a adresy kontaktních míst bude možné ujistit a případně i vytisknout na webu: https://scitani.ceskaposta.cz.

Všichni obyvatelé a cizinci, kteří mají v České republice trvalý nebo přechodný pobyt nad 90 dnů, budou mít i po obdržení listinného formuláře stále možnost se jednoduše a bezpečně sečíst prostřednictvím elektronického sčítacího formuláře na www.scitani.cz nebo v mobilní aplikaci pod názvem „Sčítání21“ v Google Play i App Store.

Další informace:
Romana Pastuszková
tisková mluvčí města Otrokovice
+420 723 606 758, +420 577 680 449
pastuszkova@muotrokovice.cz
www.otrokovice.cz 

Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky mažeme.

Voda z Bělovské studánky je stále pitná
Voda z Bělovské studánky je stále pitná
Svoz nebezpečného odpadu
Svoz nebezpečného odpadu