Sbírka kol pro Afriku


Pokud vlastníte jízdní kolo, které nepoužíváte, jedna z možností, jak s kolem naložit, je darovat ho potřebným. Místo, kde můžete své kolo odevzdat, je letos opět i v Otrokovicích. Sbírka Kola pro Afriku se uskuteční v neděli 20. září 2020 od 13 do 15 hodin v areálu dětského dopravního hřiště. Jedná se o další doprovodnou akci Evropského týdne mobility.

Podpořit gambijské děti na jejich cestě za vzděláním je hlavním posláním organizace Kola pro Afriku. Společnost se zabývá také výběrem partnerských škol, které kola rozdělují dětem, zakládá školní opravny kol, školí tamní mechaniky, vytváří nová pracovní místa v jejich regionu a do projektu zapojují i místní obyvatele. V současné době je do projektu zapojeno 45 gambijských škol, do Gambie bylo odesláno více než 65 kvalitně vybavených kufrů s nářadím, více než 500 000 dětí pomohlo přepravit kola do Gambie díky projektu Sněhuláci pro Afriku a odesláno bylo již více než 18 kontejnerů s koly, náhradními díly a nářadím.

Ať už je jízdní kolo v jakémkoliv stavu, přinese užitek. Nepojízdná kola se využívají na náhradní díly. „Vzhledem k tomu, že byla v minulých letech sbírka úspěšná, rozhodli jsme se i v letošním roce tuto akci opět uspořádat,“ uvedla Renáta Krystyníková, vedoucí odboru dopravně-správního, která se podílí na organizaci Evropského týdne mobility v Otrokovicích.

Více informací na: www.kolaproafriku.cz

Další informace:
Romana Pastuszková
tisková mluvčí města Otrokovice
+420 723 606 758, +420 577 680 449
pastuszkova@muotrokovice.cz
www.otrokovice.cz

Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky mažeme.

Výkup jablek, Rymice
Výkup jablek, Rymice
Zprávy z MZ, září ’20
Zprávy z MZ, září ’20