Požár v obývacím pokoji rodinného domu v Bělově

  • vyvěšeno: 15.1.2009
  • sňato:
  • zveřejnil: Marek Přecechtěl

Dne 12.1.2009 byli hasiči informováni o uhašeném požáru v rodinném domě v obci Bělov.

Hasiči přijali oznámení o uhašeném požáru v rodinném domě v obci Bělov, který se obešel bez účasti a výjezdu jednotek hasičů. Na místo tak byl vyslán jen vyšetřovatel ke zjištění příčiny vzniku požáru.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Majitel uvedl, že v odpoledních hodinách přišel do rodinného domu, který je po celkové rekonstrukci a před kolaudací.

Když vešel do domu, tak ucítil kouř. V prvním nadzemním podlaží otevřel dveře obývacího pokoje a v silně zadýmené místnosti spatřil plamenné hoření sedací soupravy. Sedačku postupně vytahal a vyházel z pokoje před dům, kde požár uhasil. Celý dům musel odvětrat.

Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn. Požár zničil sedací soupravu, vánoční stromek a elektronické varhany. Kouřem bylo značně poškozeno kompletní vybavení obývacího pokoje a kuchyně v prvním patře domu.

Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 250.000 Kč. Včasným zásahem majitele se podařilo uchránit další majetek nejméně za 1 mil. Kč.

Podrobné ohledání místa požáru odhalilo, že příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektrických klávesách, které byly pod proudem. Požár se postupně rozšířil do okolí místnosti. Po spotřebování vzdušného kyslíku v uzavřeném pokoji došlo k výraznému utlumení plamenů, které se znovu rozhořely až po příchodu majitele.

napsal:
mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
zdroj: pozary.cz

Váš komentář

* Váš email, nebude zveřejněn