Photo by Jake Givens on Unsplash

Otrokovický obchvat bude bez poplatku

  • 4. září 2017
  • Marek Přecechtěl
Otrokovický obchvat bude bez poplatku

Severovýchodní část obchvatu města Otrokovice přestane být zpoplatněna. A to už 1. ledna 2018, tak to vyplývá z materiálu Ministerstva dopravy ČR určeného pro pozdější meziresortní připomínkové řízení, sdělil serveru Zlin.cz otrokovický zastupitel Milan Plesar.

Díky tomuto rozhodnutí klesne počet aut projíždějících druhým největším městem na Zlínsku o dva a půl tisíce denně!

"Otrokovice vyhrávají letitý boj. Zpoplatněný obchvat je nesmyslem, který ve svém důsledku škodí životnímu prostředí v našem městě a tím i jeho obyvatelům – těm navíc také z pohledu bezpečnosti. Mám opravdu radost, že jsme všichni společně po letech argumentace dosáhli v postoji ministerstva dopravy změny," prohlásil Plesar, který je nejen zastupitelem Otrokovic za Nový Impuls ale také krajským zastupitelem, předsedou Výboru pro dopravu Zlínského kraje a členemVýboru Rady Vlády pro financování Národní strategie BESIP.

Prosadit vyjmutí otrokovického obchvatu ze seznamu placených úseků trvalo několik let. Představitelé města začali podnikat konkrétní kroky už v roce 2011. Ministerstvu od té doby předložili celou řadu dokumentů, uskutečnilo se mnoho osobních jednání, zpracováno bylo několik odborných studií a měření intenzity dopravy. "To nebylo o nějakém napsání jednoho dopisu. Musím říci, že jsme vyjmutí obchvatu ze zpoplatněných úseků v letech společně z pozic města Otrokovice i Zlínského kraje odpracovali. Nelze říci, že jde o dílo jednotlivce, ale každý, od poslanců, senátorů a členů samospráv ve výsledku přispěl svým dílem. Mám za Otrokovjany obrovskou radost," konstatoval Plesar.

zdroj, podrobnosti: otrokovice.cz, zlin.cz

Komentáře

  1. reagovat »

    Lojza Daněk
    6.9.2017

    Konečně zvítězil ROZUM .ZA naše prachy bude obchvat sloužit tomu čemu jsme věřili . A při cestě do ZLINA nebudem obtěžovat! Občan BĚLOVA

Váš komentář

* Váš email, nebude zveřejněn

Podobné

Během opravy bude lávka přes Moravu uzavřena

Během opravy bude...

29. července 2019

Obchvat Otrokovic a Baťův kanál

Obchvat Otrokovic a...

23. července 2019

Historie čtená rýčem

Historie čtená...

29. června 2019

DECADE

DECADE

6. ledna 2019

Motobesip Shutdown 2018

Motobesip Shutdown...

10. října 2018

Májová pouť

Májová pouť

28. dubna 2018

Cestovní doklady

Cestovní doklady

25. března 2018

Michalská pouť

Michalská pouť

13. září 2016

Otrokovice, Baťov 1

Otrokovice, Baťov

15. července 1935