DSZO: Prosíme, nenastupujte ani nevystupujte předními dveřmi!

  • 13. března 2020
  • Marek Přecechtěl
DSZO: Prosíme, nenastupujte ani nevystupujte předními dveřmi!

Tisková zpráva Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice

Za účelem snížení rizika nákazy řidičů MHD koronavirovou infekcí od cestujících ruší Dopravní společnost Zlín – Otrokovice dočasně doplňkový prodej jízdenek u řidičů a rovněž používání předních dveří trolejbusů a autobusů pro nástup i výstup cestujících.

Řidiči vozidel MHD jsou každodenně po celou svou směnu v kontaktu s množstvím neustále se střídajících lidí. Ani prosklená kabina je hermeticky neodděluje od okolního prostředí. Ke zvlášť blízkému kontaktu dochází, když si cestující u řidiče kupuje jízdenku nebo když cestující nastupují a vystupují předními dveřmi a procházejí v těsné blízkosti stanoviště řidiče. „Abychom zvýšili ochranu řidičů před možností přenosu koronaviru od některého z cestujících, rozhodli jsme se dočasně, po dobu karanténních opatření v České republice, zrušit ve vozidlech MHD používání předních dveří cestujícími a rovněž prodej jízdenek u řidiče,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň a dodal: „I když to bude znamenat pro cestující určité dočasné omezení, prosíme o pochopení. Zdraví řidiči jsou podmínkou toho, aby MHD vůbec fungovala, a pokud můžeme udělat něco pro snížení rizika přenosu nákazy, chceme toho využít.“

DSZO označí přední dveře vozidel i kabiny řidičů zvláštní informační nálepkou. Jízdenky si musí všichni cestující v tomto kritickém období opatřit ještě před nástupem do vozidla na předprodejních místech, v jízdenkových automatech na zastávkách nebo prostřednictvím SMS a mobilního telefonu.

Zlín 11. 3. 2020

Sekretariát ředitele DSZO
Tel. 577 052 140
E-mail: reditel@dszo.cz, press@dszo.cz
https://www.dszo.cz/

Váš komentář

* Váš email, nebude zveřejněn

Od pondělí 16. března pojedou autobusy ve Zlínském...
MHD omezí provoz podle prázdninových jízdních...