Fotbálek, ’04

11. září proběhl fotbalový zápas mezi bělovskými "reprezentanty" a kvasickými hráči, kteří reprezentují kvasickou hospodu u Petříků. Vyzyvateli byli "hospodští". Zápas se odehrál na malém hřišti za Kvasickou školou.

Naši se dopravili do Kvasic zapůjčenou Avii od pana Bedřicha Zemana. Po úvodních minutách bylo všem vcelku jasné, kdo bude mít v zápase převahu. V tomto zápase nešlo skoro o nic, ale prestiž je prestiž a proto to naši hráči nebrali na lehkou váhu. Zápas skončil výsledkem 2:1 pro Bělov. Za Bělov skórovali: Galatík, Krčma. Rozcházeli jsme se až v podvečerních hodinách s domluveným terminem odvety.

Druhý zápas se uskutečnil 2.10.2004 na hřišti pod Bělovem. Organizaci zajišťovali páni Vaněk Petr a Eduard Růžička. Kvasičtí přijeli s týmem, který byl o poznáni silnější než v prvním zápase a také to bylo poznat na hřišti. Po prvním poločase byl stav 3:0 v náš neprospěch, avšak změnou v rozmístění hráčů jsme dokázali v druhé polovině dát dva góly. Po mnohých šancích, které jsme nedokázali využit, nakonec toto derby skončilo výsledkem 3:2 výhrou kvasických. Za Bělov v tomto druhém zápase skórovali: Galatík, Vaněk. Nejlepší hráči byli uznáni páni Blažek Petr a Eda Růžička.

Na příští jaro plánujeme rozšíření těchto "derby" o Novou Dědinu, Střižovice a Karolínov.