Photo by Jake Givens on UnsplashOtrokovický obchvat bude bez poplatku

Otrokovický obchvat bude bez poplatku

  • 4. září 2017
  • 1

Severovýchodní část obchvatu města Otrokovice přestane být zpoplatněna. A to už 1. ledna 2018, tak to vyplývá z materiálu Ministerstva dopravy ČR určeného pro pozdější meziresortní připomínkové řízení, sdělil serveru Zlin.cz otrokovický zastupitel Milan Plesar.

Díky tomuto rozhodnutí klesne počet aut projíždějících druhým největším městem na Zlínsku o dva a půl tisíce denně!

"Otrokovice vyhrávají letitý boj. Zpoplatněný obchvat je nesmyslem, který ve svém důsledku škodí životnímu prostředí v našem městě a tím i jeho obyvatelům – těm navíc také z pohledu bezpečnosti. Mám opravdu radost, že jsme všichni společně po letech argumentace dosáhli v postoji ministerstva dopravy změny," prohlásil Plesar, který je nejen zastupitelem Otrokovic za Nový Impuls ale také krajským zastupitelem, předsedou Výboru pro dopravu Zlínského kraje a členemVýboru Rady Vlády pro financování Národní strategie BESIP.

Prosadit vyjmutí otrokovického obchvatu ze seznamu placených úseků trvalo několik let. Představitelé města začali podnikat konkrétní kroky už v roce 2011. Ministerstvu od té doby předložili celou řadu dokumentů, uskutečnilo se mnoho osobních jednání, zpracováno bylo několik odborných studií a měření intenzity dopravy. "To nebylo o nějakém napsání jednoho dopisu. Musím říci, že jsme vyjmutí obchvatu ze zpoplatněných úseků v letech společně z pozic města Otrokovice i Zlínského kraje odpracovali. Nelze říci, že jde o dílo jednotlivce, ale každý, od poslanců, senátorů a členů samospráv ve výsledku přispěl svým dílem. Mám za Otrokovjany obrovskou radost," konstatoval Plesar.

zdroj, podrobnosti: otrokovice.cz, zlin.cz

Starší příspěvek Volná pracovní místa
Novější příspěvek Havárie osobního vozidla …

Komentáře

  1. reagovat »

    Lojza Daněk
    6.9.2017

    Konečně zvítězil ROZUM .ZA naše prachy bude obchvat sloužit tomu čemu jsme věřili . A při cestě do ZLINA nebudem obtěžovat! Občan BĚLOVA

Váš komentář

* Váš email, nebude zveřejněn