Den Zlínského kraje

Den Zlínského kraje

  • 17. září 2017

„Ochutnejte kraj všemi smysly" – takové je motto letošního Dne Zlínského kraje, který se uskuteční v sobotu 23. září ve Zlíně. Na své si zde přijdou malí i velcí návštěvníci, pro něž Zlínský kraj připravil pestrý program. Čekají je zde hudební vystoupení mladých muzikantů, koncert Hradišťanu s Jiřím Pavlicou, ochutnávky regionálních potravin a vín, ukázky lidových řemesel, vzdělávací i zábavný program pro děti, prezentace středních škol a řada dalších lákadel. Mimozlínští návštěvníci se na akci mohou dopravit speciálním vlakem taženým parním lokomotivou Šlechtična.

Smyslem Dne Zlínského kraje je ukázat region v celé jeho rozmanitosti, představit zdejší tradice i šikovnost místních lidí, stejně jako bohatou činnost spolků a škol, které zde působí. Program bude probíhat od 10 do 17 hodin. Odehrávat se bude na třech místech – v budově 21, na platformě 14I15 BAŤOVA INSTITUTU a také na parkovišti Cream (na místě bývalých budov 24, 25 a 26).

V Budově 21 se bude možno projet legendární pojízdnou Baťovou pracovnou a prohlédnout si výstavy věnované soutěžím Vesnice roku Zlínského kraje a Stavba roku Zlínského kraje. Na terase budovy bude probíhat pozorování Slunce speciálními dalekohledy.

Na platformě 14I15 BAŤOVA INSTITUTU se postupně představí základní umělecké školy, mladé cimbálové muziky a folklorní soubory. Předána zde budou ocenění Férový zaměstnavatel a Perla Zlínska. Vyvrcholením programu bude od 14:30 vystoupení Hradišťanu s Jiřím Pavlicou a následně zlínské skupiny AG Flek. Po celý den budou na platformě k vidění ukázky tradičních řemesel v podání regionálních rukodělných výrobců a návštěvníci zde budou moci ochutnat a zakoupit regionální produkty oceněné v soutěži Perla Zlínska. Navštívit bude možno také krajské muzeum a galerii, kam bude vstup zdarma.

Na parkovišti Cream bude připravena Farmářská stezka a Festival řemesel pro děti. Malí návštěvníci se zde dozvědí mnoho zajímavého o životě domácích zvířat na statku, vyzkoušejí si těžkou práci farmářů, budou poznávat bylinky, zkusí si namlet mouku a upéct si své vlastní placky. Těšit se mohou také na ukázky práce pasteveckých psů, dojení kozy, výrobu sýrů nebo zpracování ovčí vlny. Protáhnout tělo si pak budou moci na mobilním dopravním hřišti, kde se jim budou věnovat pracovnici BESIPu. Nudit se však nebudou ani dospělí, kteří se zde seznámí s činností včelařů či rybářů. Několik zajímavostí nabídnou také myslivecké spolky (lovecké signály v podání trubačů, přehlídka plemen loveckých psů, výstava loveckých trofejí). Na návštěvníky tu dále bude čekat také ochutnávka vín TOP Víno Slovácka 2017, stejně jako pestrá nabídka tradičních pochutin včetně produktů regionálních pivovarů. Absolvovat bude možno také projížďky v kočárech tažených ko?mi.

Zpracoval: Jan Vandík

Další informace:

Renata Janečková
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161

podrobnosti: kr-zlinsky.cz

Starší příspěvek Hostětín: jablečná slavnost
Novější příspěvek Výstava drobného zvířectva

Váš komentář

* Váš email, nebude zveřejněn

Podobné

Kulturní přehled, prosinec ’18

Kulturní přehled,...

30. listopadu 2018

Kulturní akce v listopadu ’18

Kulturní akce v...

28. října 2018

Den Zlínského kraje

Den Zlínského...

14. září 2018

Kulturní akce: duben ’18

Kulturní akce:...

31. března 2018

Kulturní akce, březen ’18

Kulturní akce,...

28. února 2018

9. zasedání zlínského kraje

9. zasedání...

24. října 2017

8. zasedání Zlínského kraje

8. zasedání...

25. srpna 2017

6. zasedání Zastupitelstva Zlínského kraje

6. zasedání...

12. června 2017

Kulturní akce v březnu

Kulturní akce v...

1. března 2017

Poděkování Zlínskému kraji

Poděkování...

30. října 2015