Photo by Héctor Martínez on UnsplashKola pro Afriku

Kola pro Afriku

  • 14. února 2018

Stará a nepotřebná kola můžete v Kroměříži věnovat africkým školákům

Sociální služby města Kroměříže zřídily sběrné místo pro Kola pro Afriku. Lidé mohou nosit funkční i nefunkční jízdní kola, náhradní díly i nářadí do domova pro seniory na Riegrově náměstí 159, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí města Jan Vondrášek.

„Iniciativu Kola pro Afriku považuji za velmi potřebnou. Jsem rád, že takto můžeme přispět k tomu, abychom usnadnili dětem v Gambii cestu ke vzdělání," uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

Darovaná jízdní kola budou opravena a zkompletována, a poté zamíří do africké Gambie. „Podpoří tak rozvoj celkové gramotnosti dětí, následně lepší možnost jejich pracovního uplatnění a zvýšení jejich občanského statusu. Sociální služby se do této akce zapojily z důvodu jejího souladu s nastavenou firemní kulturou organizace," doplnila ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže Dagmar Klučková. Sběrné místo je otevřeno od pondělka do pátku od 9.00 do 14.00 hodin. Bližší informace lze zjistit na telefonním čísle 573 500 715 či na webu www.kolaproafriku.cz.

Společnost Kola pro Afriku byla založena v roce 2012 v Ostravě. Inspirovaly ji podobné charitativní organizace ve světě i osobní zkušenosti zakladatelů českého projektu, Romana Posoldy a Richarda Gazdy.

zdroj, podrobnosti: zlin.cz

Podobné